RN731JTTD5560D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5560D100
Description
RES 556 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
556Ohm