RN731JTTD5560C50
Mfr.Part #
RN731JTTD5560C50
Description
RES 556 OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
556Ohm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Datasheets
RN731JTTD5560C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5560C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 556Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C