RN731JTTD5560B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5560B50
Description
RES 556 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
556Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD5560B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5560B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 556Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C