RN731JTTD5560B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5560B25
Description
RES 556 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
556Ohm