RN731JTTD5560B10
Mfr.Part #
RN731JTTD5560B10
Description
RES 556 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Resistance :
556Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD5560B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5560B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 556Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C