RN731JTTD54R9F100
Mfr.Part #
RN731JTTD54R9F100
Description
RES 54.9 OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
54.9Ohm