RN731JTTD54R9D50
Mfr.Part #
RN731JTTD54R9D50
Description
RES 54.9 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
54.9Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C