RN731JTTD54R9B25
Mfr.Part #
RN731JTTD54R9B25
Description
RES 54.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
54.9Ohm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD54R9B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD54R9B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 54.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C