RN731JTTD54R2F25
Mfr.Part #
RN731JTTD54R2F25
Description
RES 54.2 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
54.2Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
RN73
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD54R2F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD54R2F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 54.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C