RN731JTTD54R2D25
Mfr.Part #
RN731JTTD54R2D25
Description
RES 54.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
54.2Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD54R2D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD54R2D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 54.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C