RN731JTTD54R2C25
Mfr.Part #
RN731JTTD54R2C25
Description
RES 54.2 OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
54.2Ohm
yes
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C