RN731JTTD5492F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5492F25
Description
RES 54.9K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
54.9kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V