RN731JTTD5492D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5492D25
Description
RES 54.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
54.9kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD5492D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5492D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 54.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C