RN731JTTD5491F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5491F25
Description
RES 5.49K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
5.49kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD5491F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5491F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C