RN731JTTD5491F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5491F100
Description
RES 5.49K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Resistance :
5.49kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD5491F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5491F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C