RN731JTTD5490F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5490F25
Description
RES 549 OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
549Ohm
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW