RN731JTTD5490F10
Mfr.Part #
RN731JTTD5490F10
Description
RES 549 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
549Ohm
yes
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD5490F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5490F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 549Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C