RN731JTTD5490D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5490D25
Description
RES 549 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
549Ohm
2
Datasheets
RN731JTTD5490D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5490D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 549Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C