RN731JTTD5422F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5422F50
Description
RES 54.2K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
54.2kOhm
Datasheets
RN731JTTD5422F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5422F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 54.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C