RN731JTTD5422F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5422F25
Description
RES 54.2K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Resistance :
54.2kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD5422F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5422F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 54.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C