RN731JTTD5422D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5422D25
Description
RES 54.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C