RN731JTTD5422B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5422B25
Description
RES 54.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
RN73
Case Code (Metric) :
Resistance :
54.2kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD5422B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5422B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 54.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C