RN731JTTD5421F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5421F50
Description
RES 5.42K OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Height :
450μm
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Resistance :
5.42kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD5421F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5421F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C