RN731JTTD5421F10
Mfr.Part #
RN731JTTD5421F10
Description
RES 5.42K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
5.42kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Series :
RN73
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD5421F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5421F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C