RN731JTTD5421D10
Mfr.Part #
RN731JTTD5421D10
Description
RES 5.42K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
5.42kOhm
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD5421D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5421D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C