RN731JTTD5421C50
Mfr.Part #
RN731JTTD5421C50
Description
RES 5.42K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
5.42kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%