RN731JTTD5421B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5421B25
Description
RES 5.42K OHM 0.1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Resistance :
5.42kOhm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V