RN731JTTD5421B05
Mfr.Part #
RN731JTTD5421B05
Description
RES 5.42K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
5.42kOhm
Working Voltage :
75V
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD5421B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5421B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C