RN731JTTD5421A25
Mfr.Part #
RN731JTTD5421A25
Description
RES 5.42K OHM 0.05% 1/16W 0603
Resistance :
5.42kOhm
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD5421A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5421A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C