RN731JTTD53R6F100
Mfr.Part #
RN731JTTD53R6F100
Description
RES 53.6 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
53.6Ohm
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD53R6F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD53R6F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 53.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C