RN731JTTD53R6D100
Mfr.Part #
RN731JTTD53R6D100
Description
RES 53.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Resistance :
53.6Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V