RN731JTTD53R6B50
Mfr.Part #
RN731JTTD53R6B50
Description
RES 53.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
53.6Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD53R6B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD53R6B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 53.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C