RN731JTTD53R6B25
Mfr.Part #
RN731JTTD53R6B25
Description
RES 53.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
53.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD53R6B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD53R6B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 53.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C