RN731JTTD53R0F50
Mfr.Part #
RN731JTTD53R0F50
Description
RES 53 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
53Ohm