RN731JTTD53R0C25
Mfr.Part #
RN731JTTD53R0C25
Description
RES 53 OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
53Ohm
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD53R0C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD53R0C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 53Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C