RN731JTTD5362D50
Mfr.Part #
RN731JTTD5362D50
Description
RES 53.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
53.6kOhm
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD5362D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5362D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 53.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C