RN731JTTD5362D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5362D100
Description
RES 53.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm