RN731JTTD5362B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5362B25
Description
RES 53.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
53.6kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD5362B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5362B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 53.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C