RN731JTTD5361F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5361F25
Description
RES 5.36K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
5.36kOhm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD5361F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5361F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.36kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C