RN731JTTD5361D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5361D100
Description
RES 5.36K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
5.36kOhm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD5361D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5361D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.36kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C