RN731JTTD5361C25
Mfr.Part #
RN731JTTD5361C25
Description
RES 5.36K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
5.36kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RN731JTTD5361C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5361C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.36kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C