RN731JTTD5361B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5361B25
Description
RES 5.36K OHM 0.1% 1/16W 0603
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
5.36kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Voltage - Rated :
50V
yes
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm