RN731JTTD5360F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5360F25
Description
RES 536 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Resistance :
536Ohm
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD5360F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5360F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 536Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C