RN731JTTD5360F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5360F100
Description
RES 536 OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
536Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W