RN731JTTD5302B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5302B25
Description
RES 53K OHM 0.1% 1/16W 0603
EAR99
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
53kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W