RN731JTTD5301F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5301F100
Description
RES 5.3K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Resistance :
5.3kOhm
Datasheets
RN731JTTD5301F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5301F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C