RN731JTTD5301B10
Mfr.Part #
RN731JTTD5301B10
Description
RES 5.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD5301B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5301B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C