RN731JTTD5301A10
Mfr.Part #
RN731JTTD5301A10
Description
RES 5.3K OHM 0.05% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
5.3kOhm
Working Voltage :
75V