RN731JTTD5300F10
Mfr.Part #
RN731JTTD5300F10
Description
RES 530 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
530Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W