RN731JTTD52R3D100
Mfr.Part #
RN731JTTD52R3D100
Description
RES 52.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
52.3Ohm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W